Neden Orjinal Ürün?

Neden Orijinal sarf malzeme satın almalıyım?

Orijinal olmayan Konica Minolta tonerinin içeriğinin Kimyevi niteliği bilinmediği ve kontrol edilmediği için sağlık ve çevre kirliliği sorunlarına yol açabilir. (Kanser, Astım v.b.)

Kullanılan fason tonerin kalitesiz ve eksik gramajlı olması nedeni ile daha az baskı yapmanıza neden olur. Baskı maliyetiniz artar.

Dişli ve Mekanik kısımları tekrar tekrar kullanılmış olduğundan sıkışma ve kilitlenmelere yol açarak makineniz diğer aksamlarının arıza yapmasına ve size ekstra masraf çıkarmasına neden olur.

Makinede çıkan gereksiz arızalar nedeni ile işiniz aksar ve size stres, iş kaybı yaratır.
Orijinal olmayan sarf malzemelerin kullanımından makinenizde doğacak hasarlar Garanti hükümlerine girmez ve ancak işçilik ve yedek parça ücreti karşılığı giderilebilir.

Orijinal olmayan sarf malzemeyi nasıl belirlersiniz?

Orijinal olmayan tüketim ürünlerinde dikkatinizi çekebilecek 3 önemli unsur vardır;

  • FiyatÖnerilen fiyatın daha önce almış olduğunuz fiyat tekliflerinden daha düşük olması dikkatinizi çekebilir. Ancak, ortalama fiyatlardan daha düşük fiyatlar şüphelenmeniz için başlıca belirtilerden biridir.
  • KaliteKalitenin farklı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Tonerlerin akıtması, tozunun akması, fotokopi makinanızı, yazıcınızı veya baskı kağıdınızı kirletmesi ürününüzden şüphelenmenizi gerektirir.
  • Ambalaj ve etiketKonica Minolta tüketim ürünlerinde, ürün gruplarına göre kutulama farklılık gösterse de aynı ürünün farklı ambalajda gelmesi veya ürün kodlarının farklı gelmesi mümkün değildir. Ürünün orijinal olup olmadığını sadece Konica Minolta Türkiye yetkili servisleri test edebilir ve onaylayabilir. Orijinal ürünlerin hepsinde Konica Minolta Türkiye distribitörü etiketi bulunmaktadır.